Soubory Rada velitelů

Informace o zahájení nového systému mýta pro JSDHO a přeregistrování elektronických palubních zařízení „OBU jednotek“

Na zřizovatele Jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí byl Hasičským záchranným sborem ČR, územním odborem Kolín rozeslán dopis ohledně postupu pro výměnu jednotky pro nový mýtný systém - Informace o  zahájení nového systému mýta pro JSDHO a přeregistrování elektronických palubních zařízení "OBU jednotek".

Školení práce s motorovou pilou

V  termínu 29. 11. - 1. 12. 2019 proběhne kurz k získání (prodloužení) odborné způsobilosti „Obsluha motorových pil v jednotce PO“. Veškeré informace byly zaslány na kontaktní e-maily jednotlivých SDH.

TFA 2019 - Krajské kolo Stř. kraje

V příloze naleznete propozice Krajského kola Středočeského kraje soutěže v disciplínách TFA 2019 - "Nejtvrdší hasič", které pořádá SH ČMS, Krajské sdružení hasičů Středočeského kraje ve spolupráci s OSH Mladá Boleslav v sobotu 21. září 2019 v areálu Autokemku Příhrazy.

HZS ČR - volná služební místa na pozici strojník - Kolín, Říčany

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje informuje, že na stanici v Kolíně a na stanici v Říčanech je možnost obsadit volná služební místa na pozici strojník (věk 21 let a ŘP skupiny C a C+E výhodou). Výběrové řízení proběhne v pátek 6. září 2019 - fyzické testy, test zručnosti a základní obsluha PC. Po úspěšném splnění a absolvování vstupních psychotestů a zdravotní prohlídky je možný nástup od října - listopadu 2019.

Pozvánka na kurz Technik ochrany obyvatelstva

Krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje připravuje kurz Technik ochrany obyvatelstva v jednotce SDH obce, který je určen pro členy jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí, techniky ochrany obyvatelstva a pro velitele družstev (příp. velitele jednotek) pro ochranu obyvatelstva.

Dotace od Krajského úřadu Středočeského kraje

Na webové stránce Krajského úřadu Středočeského kraje byla zveřejněna informace o poskytnutí dotací dle Programů 2019 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze středočeských fondů.

Datum jednání: 29.04.2019, číslo: 18/2019

Číslo usnesení: 013-18/2019/ZK

Účelová investiční dotace pro jednotky JSDH obcí - pro rok 2020

Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky sděluje, že byly vyhlášeny výzvy pro podání žádostí o dotace obcím v rámci programu "Účelová investiční dotace pro jednotky SDH obcí" pro rok 2020.

Pozvánka na školení pro členy JPO V

UPOZORNĚNÍ - Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENO, o novém podzimním termínu budete informováni. Děkujeme za pochopení.

OSH Kolín zve členy JPO V na školení jednotek, které se uskuteční v sobotu 23. března 2019 v Zásmukách pod dozorem hasičů z jednotek kategorie JPO III a JPO II.

Účelová neinvestiční dotace na výdaje JSDH obcí I. část - Zabezpečení akceschopnosti

Ministerstvo vnitra - Generální ředitelství HZS ČR sděluje, že byly vyhlášeny neinvestiční dotace obcím v rámci programu "Účelová neinvestiční dotace jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí poskytovaná obcím prostřednictvím krajů a hl. m. Prahy z rozpočtu MV GŘ HZS ČR".

JSDH - Výcvikový rok 2019

HZS ČR na základě Pokynu generálního ředitele HZS ČR č. 57/2013 vyhlašuje témata, která mají být v roce 2019 proškolena v rámci pravidelné odborné přípravy členů jednotek SDH obcí a jednotek SDH podniků.

Přehled v příloze.

Plán odborné přípravy na rok 2019

Do datových schránek obcí a měst v působnosti HZS Středočeského kraje, Územního odboru Kolín byly odeslány informace k odborné přípravě velitelů jednotek, velitelů družstev, velitelů požárních hlídek, strojníků a jednotek sboru dobrovolných hasičů obce předurčených pro zásahy na dopravních nehodách.

Dotace od Krajského úřadu Středočeského kraje

Informujeme Vás, že v souladu s usnesením Zastupitelstva Středočeského kraje č. 014-16/2018/ZK ze dne 26.11.2018 byly dne 7.12.2018 Ing. Jaroslavou Pokornou Jermanovou, hejtmankou Středočeského kraje, vyhlášeny Programy 2019 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze středočeských fondů.

Lhůta pro podávání žádostí o dotace je v Programech 2019 stanovena od 14. ledna 2019 od 9:00 hodin do 28. ledna 2019 do 16:00 hodin.

Bezúplatný převod nepotřebného majetku Celní správy na jednotky SDH

Předáváme Vám informaci z Generálního ředitelství cel o možnosti bezúplatného převodu nepotřebného majetku Celní správy na jednotky SDH v obcích.

Celní správa nabízí, mimo jiné, nepotřebná vozidla vybavená "Zvláštním výstražným zařízením", tedy majákem a sirénami. Tato vozidla lze v civilním sektoru provozovat právě jen u jednotek SDH.

Nabídka kurzů odborné přípravy na Praze-východ

Na okrese Praha-východ jsou v prosinci vyhlášeny kurzy na Velitele, Strojníky, Techniky ochrany obyvatelstva atd., které zajišťuje škola Bílé Poličany o víkendu 7.-9.12.2018.

Všechny poprosím, kdo bude mít zájem, napište mi na e-mail radaveliteluosh-pv(zavináč)seznam.cz nejpozději do 25.10.2018, všichni zájemci dostanou následně informaci k vyplnění přihlášek.

Odborná příprava nositel dýchací techniky

Odborná příprava nositel dýchací techniky bude provedena 6. října 2018 od 8:00 hod. na stanici HZS Kolín a 6. října 2018 od 8:00 hod. na stanici HZS Říčany – teoretická část. Praxe bude vykonána v souladu se sbírkou pokynů na polygonu Příbram (úhrada nákladů 310,00 Kč) některou sobotu po absolvování teoretické části (říjen – listopad) domluva termínu na odborné přípravě.

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Soubory Rada velitelů