Prevence

Informace pro dárce krve

Vážení dárci krve,

dovolte mi vás informovat o změně termínu pro zaslání vašich průkazů dárců krve s potvrzeným odběrem. Registr uzavíráme 30.11.2021 a nově budeme přijímat dárce do registru od 1. prosince do 30. listopadu nadcházejícího roku.

Důvodem této změny je předávání dárků na Shromáždění starostů, které se koná v březnu. Většina sborů oceňuje dárce již na Výročních valných hromadách, proto jsme se pro zabezpečení dárků pro dárce a lehký průběh předání na Výročních valných hromadách SDH rozhodli takto.

Prosíme tedy dárce, aby své legitimace poslali nejdéle do 30. 11. 2021.

Své průkazy dárců zasílejte oskenované na e-mailovou adresu rada.prevence@oshkolin.cz.

Děkuji všem dárcům, kteří darují krev a těšíme se na ještě větší účast.



                                                                                           Milan Bug

                                                                                           vedoucí OORP

Akce daruj krev s hasiči - ZRUŠENA

Akce daruj krev je na základě nouzového stavu ZRUŠENA. O náhradním termínu Vás budeme informovat.

Informace k vyhodnocení akce DARUJ KREV S HASIČI 2019

Tak jako v předchozích letech, i v roce 2019 bude na OSH Kolín vyhodnocena výzva DARUJ KREV S DOBROVOLNÝMI HASIČI.

Daruj krev s dobrovolnými hasiči - 27.09.2019

V rámci naší tradiční akce Daruj krev s dobrovolnými hasiči jsme se i tentokrát v podzimním termínu sešli v Oblastní nemocnici Kolín,  abychom darovali krev.

Čtrnáct zástupců ze sedmi SDH tak navýšilo prozatimní letošní celkovou účast na 58 dárců z 29 našich Sborů dobrovolných hasičů. Děkujeme!

Požární ochrana očima dětí - vyhodnocení r. 2019

V pátek 31. května 2019 jsme se sešli na Územním odboru Hasičského záchranného sboru v Kolíně, abychom předali ocenění dětem zapojeným do soutěže Požární ochrana očima dětí. Ceny za umístění na 1. - 3. místě v rámci okresního a krajského kola převzaly děti z rukou mjr. Mgr. Čestmíra Rychlíka, velitele stanice HZS Kolín a Pavly Šimůnkové, členky Okresní odborné rady prevence OSH Kolín.

Daruj krev s dobrovolnými hasiči - 17.05.2019

V pátek 17. května 2019 jsme se znovu sešli v Oblastní nemocnici Kolín na základě výzvy Daruj krev s dobrovolnými hasiči. Naše řady se opět rozrostly, i tentokrát mezi námi byli prvodárci. Děkujeme za účast!

Příklady forem preventivně výchovné činnosti

Ústřední odborná rada prevence SH ČMS vydala příklady forem preventivně výchovné činnosti, viz příloha.

Výzva OSH Kolín - Daruj krev s dobrovolnými hasiči

Výzva OSH Kolín - Daruj krev s dobrovolnými hasiči - byla v termínu 12. dubna 2019 zrušena.

Na Transfúzním oddělení Oblastní nemocnice Kolín jsou ohlášeny stavební úpravy, informujeme dárce že poslední odběry budou v pátek 5. dubna 2019. O náhradním termínu Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Seminář preventistů III. a II. stupně

Rada prevence OSH Kolín uspořádala Seminář preventistů III. a II. stupně, které vedl Bc. Jakub Jašek, vedoucí Rady prevence MSH Praha. Konalo se v úterý 11. prosince 2018 v Interaktivním vzdělávacím centru HZS Středočeského kraje, Územním odboru Kolín.

Daruj krev s dobrovolnými hasiči - r. 2019

Seznam dárců krve tak, jak bylo doloženo na OSH Kolín. Do evidence r. 2019 budou zahrnuty odběry v termínu 01.11.2018 - 31.12.2019. Legitimace Dárce krve doložte prosím nejpozději do 10. ledna 2020.

Darování složek krve (plazma, destičky) je evidováno pouze pokud jde o bezpříspěvkový odběr.

Požární ochrana očima dětí a mládeže 2019

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo 45. ročník literárně - výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí. Soutěže se můžou zúčastnit děti, žáci a mládež ve věku do 18-ti let v rámci činnosti školní i mimoškolní (Domy dětí a mládeže, družstva mladých hasičů, skautské organizace apod.).

Seminář Preventista III. a II. stupně

Rada prevence OSH Kolín zve členy SDH na školení k získání odznaků odbornosti SH ČMS referentů prevence a výchovné činnosti sborů dobrovolných hasičů. Seminář se uskuteční v úterý 11. prosince 2018  v zasedací místnosti HZS Kolín. Bližší informace v příloze.

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Prevence